Botox

botox

BOTOX

Botox to rodzaj neurotoksyn produkowanych przez szczepy bakterii, które występującą w gnijącym mięsie. Potoczna nazwa to pałeczka jadu kiełbasianego. Jest siedem odmian toksyny botulinowej: od A do G. W botoxie znalazła zastosowanie pierwsza z odmian toksyna botulinowa A.

Dzisiaj, botox służy do celów medycznych i terapeutycznych. Stosuje się go nawet u pacjentów z porażeniu mózgowym i innymi problemami neurologicznymi.

W ostatnim czasie coraz częściej stosuje się botox, aby zminimalizować efekt starzenia się skóry, szczególnie jeżeli chodzi o twarz.

Botox stosuje się także w przypadkach migreny, nadpotliwości (ręce, stopy, czoło pachy), skurczu powiek, zeza, ślinotoku i dystonii szyjnej (bolesne skurcze mięśni szyi) zatok, otyłości, choroby wrzodowej i nietrzymaniu moczu.
Pozytywne działanie botoxu na zmarszczki i drobne linie na twarzy zostało przypadkowo odkryte przez lekarzy okulistów, którzy wstrzykiwali botox do mięśni wokół oczu pacjentów cierpiących na skurcze mięśni twarzy.

Dodatkowym skutkiem ubocznym tego zabiegu okazało zmniejszenie się zmarszczek na twarzy. Leczenie preparatem Botox jest bardzo skuteczne, a zabieg trwa krócej niż dziesięć minut. Zastrzyki z Botoxu powinny być wstrzykiwane w klinice lub w gabinecie lekarskim u lekarza dermatologa. Zaleca się przed zabiegiem zapytać lekarza wykonującego zabieg czy skończył odpowiedni kurs i czy posiada stosowny certyfikat.
Rezultaty leczenia botoxem są widoczne w ciągu pierwszych kilku dni, a skutki trwają zwykle nawet do pół roku. Większość osób chce kontynuować zabiegi prosząc o dodatkowe zastrzyki po czterech, pięciu miesiącach.

Zastrzyki z Botoxu są podawane z cienkiej igły bezpośrednio do tkanki mięśniowej i nie są ogólnie uważane bolesne. Pacjent odczuwa lekkie mrowienie i drętwienia o okolicach wstrzyknięcia. Aby zmniejszyć ból stosuje się okłady z lodu lub specjalną maść. Przed zabiegiem nie stosuje się leków przeciwbólowych, które mogą osłabić lub zwielokrotnić działanie preparatu.

MEDYCYNA ESTETYCZNAWYPEŁNIACZE

CENNIK MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

NOWOŚĆ!!!
DOUSTNE KAPSUŁKI Z DWUCZĄSTECZKOWYM KWASEM HIALURONOWYM WSPOMAGAJĄCYM ZAGĘSZCZENIE SKÓRY I WYDŁUŻAJĄCYM EFEKTY DZIAŁANIA ZABIEGÓW Z ZAKRESU MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

opakowanie (kuracja miesięczna) 145 zł

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

regeneracja, ujędrnianie i rewitalizacja skóry twarzy 500 zł
każda kolejna okolica +200 zł
wspomaganie leczenia łysienia 500 zł

BOTOX - GÓRNE PIĘTRO TWARZY

Glabella, tzw "lwia zmarszczka" 450 zł
Czoło 450 zł
kurze łapki 450 zł
uniesienie brwi 450 zł

BOTOX - ŚRODKOWE PIĘTRO TWARZY

Uniesienie czubka nosa 600 zł
Uniesienie kącików ust 400 zł
zmarszczki "królicze" 450 zł

BOTOX - DOLNE PIĘTRO TWARZY

Uniesienie czubka nosa 600 zł
likwidacja uśmiechu dziąsłowego (gummy smile) 600 zł
likwidacja tzw. brukowanej bródki 600 zł
relaksacja mięśni żwaczy, poprawa owalu twarzy 1200-1600 zł

UWAGA! BOTOX jest wykorzystywany do leczenia migren i uporczywego bólu głowy

Likwidacja nadpotliwości dłoni/ stóp 1200-1600 zł

logo_mr

CENNIK WYPEŁNIACZE (KWAS HIALURONOWY, KARBOKSYMETYLOCELULOZA)

800 - 1200 zł za 1 ml ampułkę w zależności od liczby użytych ampułek

Proponowane zabiegi:

powiększanie ust 800 - 1200 zł
likwidacja fałdów nosowo-wargowych od 800 zł
korekta kształtu policzków i owalu twarzy od 1200 zł
dolina łez 800 zł
nawilżenie, regeneracja skóry, spłycenie drobnych zmarszczek, rozświetlenie skóry tzw. beauty booster od 600 zł
mezoterapia CYTOCARE 600 zł

Pracujemy na topowych preparatach światowych, wiodących marek TEOSYAL, JUVEDERM, SURGIDERM, PRINCESS, ERELLE, PRP REGENERIS, CYTOCARE

UWAGA!!! WSZYSTKIE ZABIEGI WYKONUJE LEKARZ

LIPOLIZA INIEKCYJNA - likwidacja tkanki tłuszczowej - cena ustalana indywidualnie

logo_mr

Zapisz się do naszego newslettera